• liderzy.nj@gmail.com
LiderzyNJ      -

Polecamy

Pragniemy zwrócić Waszą uwagę na film, który w ten weekend wejdzie do kin.

Jest to film o najpotężniejszej Kobiecie świata, Maryi – Mary’s Land.

Film w piątek wchodzi do kin. Szczególnie ważny jest pierwszy weekend

(5-7 wrzesień). Jeśli będzie  dobre otwarcie kina pomogą w promocji, zainteresują się media i przede wszystkim ludzie zobaczą film i opowiedzą o nim kolejnym.

Więcej o filmie oraz jego zwiastun znajdziecie tutaj http://marysland.pl/

 

dodano: 7września2014


 

– – – Małe dziecko na Mszy św. – wskazówki praktyczne – – –

Szczegóły na:

http://www.bognabialecka.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=29:mae-dziecko-na-mszy-w-wskazowki-praktyczne&catid=13:dla-rodzicow&Itemid=24

dodano:17lipca2014

——————————————————————————————————————————————————————————-

KONKURSY  DLA  STUDENTÓW- ATRAKCYJNE  NAGRODY  PIENIĘŻNE!

Komitet Organizacyjny IX edycji Dni Jana Pawła II zaprasza do wzięcia udziału w konkursach: literackim, fotograficznym oraz plastycznym. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody o łącznej wartości 15 000 zł.

Szczegóły dostępne na stronie:  www.jp2.krakow.pl

dodano:17czerwca2014

——————————————————————————————————————————————————————————–

W ostatnich dniach ujawnione zostało wystąpienie Rzecznika Praw Obywatelskich profesor Ireny Lipowicz do Ministra Edukacji Narodowej w sprawie tzw. programu „Równościowe przedszkole”, o którym pisaliśmy kilka miesięcy temu.

Pani Rzecznik próbuje wyznaczyć na nowo granice konstytucyjnego prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami.

Powołując się m.in. na wyroki Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, uzasadnia pogląd, że wiedza przekazywana w szkole może być niezgodna z przekonaniami rodziców, bo ustalanie programu nauczania należy do kompetencji państwa a Konstytucja nakłada na rodziców obowiązek szkolny do 18 roku życia dziecka. Wywodzi też, że rodzice mają wprawdzie prawo do wychowywania swoich dzieci, ale po zajęciach szkolnych i w weekendy.

Patrząc na entuzjastyczną reakcję na to wystąpienie Związku Nauczycielstwa Polskiego, trudno nie uznać stanowiska Pani Rzecznik za próbę wysłania swoistego sygnału do kadry nauczycielskiej oraz urzędników systemu oświaty. Sygnału, który sprowadza się do przekazu, że dzieci w szkole są „własnością” pedagogów i można bez skrupułów ignorować jakikolwiek sprzeciw rodziców, co do treści edukacyjnych i wychowawczych. Tutaj pełna treść wystąpienia Rzecznika.

Warto wyciągnąć z tego, naszym zdaniem, jeszcze dwa wnioski. Po pierwsze taki, że po stronie ideologicznych sporów o prymat dogmatu równości nad wszelkimi innymi prawami obywatelskimi angażuje się kolejny urzędnik państwa.

Po drugie, że do uzasadniania ograniczania naszych praw stosuje się dziś co raz częściej regulacje i orzecznictwo europejskie.

W związku z tym zachęcam do podpisania listu protestacyjnego do Rzecznika Praw Obywatelskich przeciwko próbie ograniczania praw rodziców do wychowywania dzieci.

kliknij aby podpisać list do Rzecznika Praw Obywatelskich
Dziś niemal 70% obowiązującego w Polsce prawa powstaje w UE.

W perspektywie nadchodzących wyborów do Parlamentu Europejskiego  nieobecność przy urnie wyborczej oznacza więc oddanie decyzji w ważnych sprawach cywilizacyjnych innym. Współdziałanie wymaga tu aktywności na poziomie europejskim. W Europie pojawiło się kilka inicjatyw mających na celu certyfikowanie kandydatów do Europarlamentu. Mają one w założeniu ułatwiać wyborcom znalezienie kandydata, na którego warto głosować. Zostaliśmy zaproszeni jako Fundacja Mamy i Taty do jednej z nich.

Niedługo miną cztery lata działalności Fundacji. Udało nam się w tym czasie zrealizować cztery kampanie społeczne rozwodprzemyslto.pl, milosc.info.pl, pomyslodziecku.pl, rozmowatowychowanie.pl oraz kilkadziesiąt działań społecznościowych angażujących ponad 80 tysięcy naszych sympatyków w różne ważne akcje i protesty.

Rzeczy nie dzieją się same. Nie korzystamy w działalności z funduszy europejskich czy budżetowych grantów. Wszystko co robimy dzieje się dzięki hojności i chęci wspierania naszej aktywności przez tysiące ludzi dobrej woli. Jeśli uczestniczył Pan w takim wspieraniu serdecznie dziękujemy za pomoc i prosimy nadal o nas nie zapominać :).

Jeśli dotąd nie miał Pan sposobności by to uczynić, prosimy o rozważenie możliwości pomocy, nawet niewielką, ale stałą darowizną w formie comiesięcznego zlecenia. Pomoże to prowadzić ważne działania na większą skalę i bardziej skutecznie.

dokonaj zlecenia teraz

Z serdecznymi pozdrowieniami i podziękowaniami

dodano:20maja2014

—————————————————————————————————————

Dziedziniec Pogan: Człowiek między naturą a kulturą

Po raz czwarty Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II wraz z Archidiecezją Krakowską oraz Uniwersytetem Jagiellońskim zapraszają na „Dziedziniec Pogan” oraz debatę zatytułowaną „Człowiek między naturą a kulturą”.

W kolejnej odsłonie „Dziedzińca” dyskutować będą: prof. Wojciech Nowak, prof. Andrzej Zoll oraz Janina Ochojska, a całość poprowadzi ks. bp Grzegorz Ryś.

17 marca 2014, Aula Collegium Novum, ul. Gołębia 24 w Krakowie

godz. 18:00

więcej: http://idmjp2.pl/index.php/pl/797-dziedziniec-pogan-czlowiek-miedzy-natura-a-kultura

dodano:13marca2014

———————————————————————————————————————————————————————————-

———————————————————————————————————————————————————————————-

Akcja WWW – Wierzę. Wspieram. Wzmacniam. Biało-żółta wstążka – symbol solidarności z kapłanami

szczegóły na: http://miejmyodwage.pl/

przesłał: Tomek Ciastoń

dodano: 10grudnia2013

———————————————————————————————————————————————————————————–

Moi Drodzy,

absolutnie polecam zapoznanie się z poniższymi treściami oraz bardzo zachęcam do lektury książek tej autorki.

Rozmawiałem o tym z naszym ks. Kard. oraz w gronie specjalistów w tym temacie i wszyscy są zgodni co do tego, że ten temat jest teraz sprawą numer 1 do modlitwy i działania w naszym środowisku Ruchów i Stowarzyszeń.

Nadchodzi nowy totalitaryzm o którym musimy mieć dużą wiedzę i zacząć działać!!!

Ks. Mariusz S.

http://wpolityce.pl/artykuly/63048-dr-gabriele-kuby-jestesmy-na-drodze-do-nowego-totalitaryzmu-i-to-bedzie-totalitaryzm-przekraczajacy-nasze-wyobrazenia

http://www.youtube.com/watch?v=Wj4adX4pj2o

http://www.fronda.pl/a/kompendium-genderyzmu-nowa-ksiazka-gabriele-kuby-juz-w-sprzedazy,28108.html

http://multibook.pl/pl/p/Gabriele-Kuby-Globalna-rewolucja-seksualna.-Likwidacja-wolnosci-w-imie-wolnosci/2925

dodano: 10listopada2013

———————————————————————————————————————————————————————————–

23 listopada 2013 roku przypada dziesiąta rocznica śmierci Andrzeja Cudzicha, wieloletniego członka naszej wspólnoty, wybitnego kontrabasisty jazzowego, a także twórcy zespołu AmenBand (jednego z pierwszych na rynku chrześcijańskim).

Koncert upamiętniający rocznicę jego śmierci to zarazem reaktywacja zespołu AmenBand w całkiem nowej odsłonie, jak i zainicjowanie Fundacji im. Andrzeja Cudzicha – pośmiertnego pomnika dla kontrabasisty – której celem będzie szerzenie wartościowej kultury i wspieranie jej twórców.

23 listopada, godz. 19.30, Sala teatralna przy parafii św. Jadwigi (Krowodrza) w Krakowie. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w sklepie Paganini (ul. Batorego 19) oraz w cenie 25 zł w dniu koncertu.

więcej: Informacja o koncercie

dodano: 2listopada2013

———————————————————————————————————————————————————————————-

bardzo ciekawy film reportaż po ewangelizacji na Stadionie

http://www.franciszkanska3.pl/Ewangelizacja-na-stadionie,a,22003

———————————————————————————————————————————————————————————–

———————————————————————————————————————————————————————————-

„Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, Archidiecezja Krakowska oraz Uniwersytet Jagielloński mają zaszczyt zaprosić na trzecią odsłonę Dziedzińca Pogan.

Debata „Universitas” odbędzie się

29 października w Auli Collegium Novum przy ul. Gołębiej 24 w Krakowie

o godz. 18:00.

W rozmowie udział wezmą: prof. Karol Musioł, prof. Jerzy Hausner oraz prof. Jacek Purchla, zaś dyskusję poprowadzi ks. Bp Grzegorz Ryś.

Prosimy o potwierdzenie udziału telefonicznie +48 12  422 03 44 lub mailowo instytut@idmjp2.pl”

dodano:19października2013

———————————————————————————————————————————————————————————–

43 TYSIĄCE OSÓB ZAPROTESTOWAŁO PRZECIWKO HOMODYKTATURZE!

W Sejmie trwają prace nad projektem ustawy o zmianie ustawy równościowej (druk nr 1051), zgłoszonym przez polityków SLD i Ruchu Palikota. Już ponad 43 tysiące osób, korzystając ze strony http://stopdyktaturze.pl/ zaprotestowało przeciwko homodyktaturze.

Przypomnijmy, że 21 czerwca 2013r. odbyło się pierwsze czytanie projektu Ustawy o wdrożeniu niektórych przepisów UE w zakresie równego traktowania. Projekt poparła znaczna większość posłów. Za skierowaniem projektu nowelizacji ustawy antydyskryminacyjnej do dalszych prac sejmowych było 229 posłów, 175 było przeciw, a 11 wstrzymało się.

12 września br. projekt ustawy został pozytywnie zaopiniowany przez Komisję Polityki Społecznej i Rodziny. Obecnie trwają prace w Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, która dotychczas powołała Podkomisję nadzwyczajną do rozpatrzenia poselskiego projektu nowelizacji ustawy równościowej. Projekt budzi obawy środowisk prorodzinnych, dlatego Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny będzie monitorować prace podkomisji i komisji zajmujących się ustawą antydyskryminacyjną.

CO NAPRAWDĘ OZNACZA TOLERANCJA HOMOLOBBY?

Oto kilka przykładów:
Córeczko, której bajki chcesz posłuchać dziś na dobranoc: o pingwinach gejach,
kosmonautce lesbijce czy księciu geju?
Dwa pingwiny, samce, Roy i Silo pewnego dnia znajdują jajo. Wysiadują je,
a później wspólnie wychowują małego pingwina – samiczkę Tango – tworząc
szczęśliwą rodzinę – Z Tangiem jest nas troje to książka wydana jakiś czas
temu w Polsce przez wydawnictwo Roberta Biedronia. – Już przedszkolaki
powinny się uczyć tolerancji i szacunku dla drugiego człowieka – powiedział
znany pederasta.

WIELKA BRYTANIA
Rodzicom z Londynu, którzy przez tydzień nie posyłali swoich dzieci do szkoły, ponieważ nie chcieli, by uczyły się o związkach homoseksualnych, grozi sprawa sądowa – donosi Times. Około 30 uczniów z jednej ze szkół podstawowych w Waltham Forest we wschodnim Londynie, George Tomlinson School, opuściło tydzień specjalnych zajęć o historii lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów. Ci, którzy przyszli na lekcje, oglądali m.in. adaptację sztuki Szekspira Romeo i Julia pod tytułem Romeo i Julian.

POZNAŃ
Uczniowie szkół podstawowych wezmą udział w warsztatach gender. Są one częścią programu opracowanego przez Stowarzyszenie Jeden Świat z Poznania.Podczas warsztatów uczniowie dowiedzą się, że tradycyjne bajki nasycone są szkodliwymi schematami. Przedstawiana zostanie np. bajka o Kopciuszku, w nieco zmienionej formie. Dzieci mają zastanowić się nad tym, co by było, gdyby główna bohaterka nie była kobietą. UWAGA! Na realizację projektu Stowarzyszenie otrzymało 87 tys. zł od MSZ.

Twój udział w akcji na rzecz obrony rodziny ma ogromne znaczenie.
Przekaż tę wiadomość znajomym.
Wyaraź swój sprzeciw! Razem możemy powstrzymać dyktaturę mniejszości!

www.stopdyktaturze.pl

dodano: 19października2013

———————————————————————————————————————————————————————————–

Ogólnopolski weekend mężczyzn „Męski wymiar wiary”

Gość specjalny: Charles Whitehead – mąż, ojciec, wieloletni lider Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej, równocześnie lider ekumenicznego ruchu mężczyzn „Harvesters” z Wielkiej Brytanii

Czas: 22-24 listopada 2013 r.

Miejsce: Centrum Edukacyjne Radosna Nowina 2000, Kraków – Piekary Obecność zapowiedział bp Grzegorz Ryś Informacje i zapisy: www.mezczyzni.net

Organizatorzy: Mężczyźni św. Józefa, Przymierze Braci Zmartwychwstania, chyba też Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea ze Stryszawy

Partnerzy: Inicjatywa tato.net

———————————————————————————————————————————————————————————-

ZAPROTESTUJ

PRZECIWKO PRÓBIE USTAWOWEGO
WPROWADZENIA HOMODYKTATURY

SLD i Ruch Palikota pod przykrywką nowelizacji Ustawy o wdrożeniu niektórych przepisów UE w zakresie równego traktowania chcą wprowadzić zakaz dyskryminacji ze względu na „ekspresję płciową” i „tożsamość płciową”.

Jakie będą konsekwencje? Specjaliści nie mają wątpliwości, że projekt:

  • łamie konstytucyjną ochronę rodziny
  • krępuje wolność słowa
  • ogranicza wolność działalności gospodarczej

Nie chcesz homoseksualnej rewolucji? Wejdź na stronę stopdyktaturze.pl i wyślij podpisany protest do Marszałka Sejmu, Premiera i Ministra Sprawiedliwości!

Do tej pory katolicy w Polsce skutecznie bronili swoich praw. W 2011 roku dzięki naszym działaniom (ponad 60 tysięcy protestów!) udało się zatrzymać antychrześcijańską kampanię Ruchu Palikota, który dążył do usunięcia krzyża z sejmowej sali.

Dzisiaj ci sami ludzie chcą ograniczyć konstytucyjne prawa rodziny, wolność słowa i wolność gospodarczą!

Na stronie stopdyktaturze.pl znajdziesz gotowy tekst protestu, a także numery telefonów do instytucji rządowych i Sejmu.

Więcej informacji o kampanii na portalu PCh24.pl.

 

Zostań fanem na Facebooku.

 

—————————————————————————————————————————————————–

Koncert Stanisława Soyki

Data rozpoczęcia: Niedziela, 30 Czerwca 2013 godz. 16:00
Data zakończenia: Niedziela, 30 Czerwca 2013 godz. 17:30
Miejscowość: Staniątki
Organizator: Opactwo Benedyktynek w Staniątkach
Udział: Bezpłatny

Będzie to kolejny koncert z cyklu Skarby muzyki w perle kultury na rzecz klasztoru.

W programie:

Absolutnie nic, Są na tym świecie rzeczy, Który skrzywdziłeś, Cud niepamięci, Co by było gdyby nam zabrakło szyby, Czas jak rzeka, Stoję w oknie, Tolerancja, Na cześć ks. Baki, Tylko brać…, To twoja droga, Alegro ma non troppo, Sukces, Nim przyjdzie wiosna, Życie to krótki sen, Modlitwa, The times they are a changing, To love and lose.

Wstęp wolny.

źródło: http://www.deon.pl/kalendarz/art,1904.html

dodano:28czerwca2013

———————————————————————————————————————————————————————————–

Od 27 maja do 17 sierpnia gościmy w Polsce Relikwie św. Jana Bosko – założyciela Towarzystwa Salezjańskiego. Wydarzenie to objęte jest patronatem Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza Metropolity Krakowskiego i jest częścią trwającej od kilku lat Peregrynacji Relikwii Św. Jana Bosko po całym świecie w związku ze 200 rocznicą urodzin świętego.

Pragnęlibyśmy, aby wszyscy wierni Archidiecezji Krakowskiej mieli możliwość dostąpienia łask płynących ze spotkania się ze Świętym, dlatego w imieniu Towarzystwa Salezjańskiego Inspektorii Św. Jacka w Krakowie oraz Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu serdecznie zapraszamy Księdza Proboszcza oraz wszystkich parafian do wspólnego świętowania obecności relikwii w Krakowie, podczas uroczystości „Boski Dzień”, która odbędzie się 6 lipca w Parku Misyjnym „Wioski Świata” w Krakowie przy ul. Tynieckiej 39. Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie internetowejboskidzien.swm.pl.

Zwracamy się z gorącą prośbą o umieszczenie informacji o „Boskim Dniu” w ogłoszeniach parafialnych w najbliższą niedzielę (załączamy proponowaną treść ogłoszenia) oraz wywieszenie w gablotach przesłanego pocztą tradycyjną plakatu i ulotek. Plakat w wersji elektronicznej załączamy również do maila.

Z modlitwą,

Ks. Dariusz Bartocha sdb, Inspektor

Towarzystwa Salezjańskiego

Inspektorii Krakowskiej p.w. Św. Jacka

Ks. Adam Parszywka sdb, Duszpasterz

Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego

Młodzi Światu

Organizator Boskiego Dnia:

Salezjański Wolontariat Misyjny

Młodzi Światu

30-323 Kraków, ul. Tyniecka 39

tel. 12 12692333, e-mail: misje@swm.plboskidzien@swm.pl

http://www.swm.pl

dodano:28czerwca2013

———————————————————————————————————————————————————————————-

Ania Salomon poleca artykuł: Gender – ideologia totalitarna

Wywiad Niedziela 16.06.2013 (1)

dodano: 18czerwca2013

———————————————————————————————————————————————————————————–

LINK
http://www.deon.pl/inteligentne-zycie/poradnia/art,289,zawstydzone-cialo.html

dodano: 7maj2013

———————————————————————————————————————————————————————————–

Polecamy piękne świadectwo kapłana Ojca Pedro

http://swiatlopana.com/2364/pasja-ojca-pedro-wszystko-co-uczyniliscie-mt-2540-niesamowite-swiadectwo/

dodano: 23marca2012

———————————————————————————————————————————————————————————–

Witajcie
Polecam ogromnie do posłuchania konferencji ks. biskupa Edwarda Dajczaka, prawdziwie opisuje stan kościoła w Polsce.
Mnie ogromnie ruszyła ta konferencja.

http://tychyofm.pl/2013/koscielna-instytucja-nie-zyje-bog-tak-kosciol-nie-o-istocie-wiary-dzis-mowi-biskup-edward-dajczak-prorok-na-miare-naszych-czasow/

poleca: Iza Furmanek

dodano:12marca2013

———————————————————————————————————————————————————————————–

świadectwo Dobromira:

dodano: 7marca2013

Rekolekcje w 2018

Zbliżające się wydarzenia w NJ

Najnowsze wiadomości

Najpopularniejsze słowa kluczowe